Kuva: Visit Karelia / Harri Tarvainen

Taste Saimaa -materiaalipankki

Tältä sivulta löydät tarvittavat logotiedostot, videomme sekä tietoa kaikkien käytössä olevasta materiaalistamme. Voit käyttää logotiedostojamme Saimaa European Region of Gastronomy 2024 / Taste Saimaa -sisältöihin ja yhteistyöhön liittyvässä toiminnassa. 

4. Logotiedostot

Ota viestinnässä käyttöön seuraavat yhteiset logovaihtoehdot.

Löydät logotiedostot ja niiden PDF-versiot sekä muut graafiset elementit myös seuraavilta sivuilta:

Logojen käyttö ja tapahtumat

Voit käyttää logotiedostojamme Saimaa European Region of Gastronomy 2024 / Taste Saimaa -sisältöihin ja yhteistyöhön liittyvässä toiminnassa. 
Taste Saimaa -tapahtumilla on oma kriteeristönsä ja siitä löydät lisätietoa linkistä


Logot pilottien käyttöön

Sisältöpilotointien tulee käyttää myös rahoittajien eli EU:n ja Etelä-Savon maakuntaliiton logoja viestinnässään.

Taste Saimaa videot

Ohessa videoitamme joita voit vapaasti näyttää erilaisissa tilaisuuksissa.

Kaikki videot löydät soittolistaltamme!

Liput, kuvavuodat, beach flagit ja ilmapallot

Pohjois-Karjala

Joensuu

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl kuvavuotia
  • Ilmapalloja

Osoite: Torikatu 19 A, kontaktihenkilö: Petri Varis, sposti petri.varis@joensuu.fi

Nurmes

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl kuvavuotia
  • Ilmapalloja

Osoite: Kirkkokatu 14, kontaktihenkilö: Marjo Säkkinen, sposti marjo.sakkinen@nurmes.fi

Kitee

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl kuvavuotia
  • Ilmapalloja

Osoite: Kiteentie 25, kontaktihenkilö: Janne Tolonen, sposti janne.tolonen@kitee.fi

Pohjois-Karjalan maakuntaliitto

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl beach flageja
  • Ilmapalloja

Osoite: Siltakatu 2, kontaktihenkilö: Sami Tolvanen, sposti sami.tolvanen@pohjois-karjala.fi

Etelä-Karjala

Lappeenranta

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl kuvavuotia
  • Ilmapalloja

Osoite: Villimiehenkatu 1, kontaktihenkilö: Meri-Ellen Pystynen, sposti meri-ellen.pystynen@lappeenranta.fi

Imatra

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl kuvavuotia
  • Ilmapalloja

Osoite: Virastokatu 2, kontaktihenkilö: Panu Kärri, sposti panu.karri@imatra.fi

Etelä-Karjalan liitto

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl beach flagejä
  • Ilmapalloja

Osoite: Kauppakatu 40 D, kontaktihenkilö Virve Lindström, sposti virve.lindstrom@ekarjala.fi

Etelä-Savo

Savonlinna

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl kuvavuotia
  • 2 beach flagia
  • Ilmapalloja

Osoite: Olavinkatu 27, kontaktihenkilöt: Niina Lallukka, sposti niina.lallukka@savonlinna.fi sekä Anu Ahlström, sposti anu.ahlstrom@visitsavonlinnna.fi

Mikkeli

  • 2 kpl salkolippuja
  • Ilmapalloja

Osoite: Raatihuoneenkatu 8, kontaktihenkilö: Tarja Pöyhönen, sposti tarja.poyhonen@mikkeli.fi

Puumala

  • 2 kpl salkolippuja
  • 6 kpl kuvavuotia
  • Ilmapalloja

Osoite: Keskustie 14, kontaktihenkilö:

Etelä-Savon maakuntaliitto

  • 2 kpl salkolippuja
  • Ilmapalloja

Osoite: Mikonkatu 5, kontaktihenkilö: Kirsi Kovanen, sposti kirsi.kovanen@esavo.fi

Jäikö sinulle kysyttävää materiaaleistamme?

Autamme mielellämme Taste Saimaan materiaaleihin liittyvissä kysymyksissä. 

Hakukirja

Saimaa ERG -hakukirja esittelee laajasti tavoittteemme ja toimenpiteemme ruuan ja kulttuurin yhdistäville innovatiivisille tuotteille ja tapahtumille sekä matkailijaystävällisille reitistöille.